Gönderen Konu: MEB Sitelerine Giriş-Rapor Alma Sorunu  (Okunma sayısı 8163 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nasyek

• Tam Penguen
    • kimliksiz
MEB Sitelerine Giriş-Rapor Alma Sorunu
« : 16 Kasım 2009, 22:31:55 »
Milli Eğitim Bakanlığı bütün sitelerini linux karşıtı yaptığı için PlayOnLinux ile ie6 kurdum. e-okul, mebbis gibi MEB sitelerinde girme sorunu yaşamıyorum. Ancak iş rapor alma ekranı geldiğinde MEB rapor ekranı Crystal Reports (Business Object Eklentisi) hata verdiği için rapor ekranı açılmıyor. Eğer Wine ayarlarından Windowsu NT\'ye çevirirseniz bu sefer ie açılmıyor. Benim gibi MEB\'e girme zorunluluğu olanlar için bunun bir çözümü var mı? Ben bulamadım da...
Teşekkürler.....
"Anlatılan senin hikayendir!!!"

#The Linux Counter 412232
      www.kimliksiz.com

Çevrimdışı atillux

• Tam Penguen
    • http://www.enixma.org
Re: MEB Sitelerine Giriş-Rapor Alma Sorunu
« Yanıtla #1 : 16 Kasım 2009, 22:38:14 »
Maalesef bu sorunu, diskimde Windows XP bulundurarak çözüyorum. Firefox veya başka bir tarayıcı ile Mebsis ve e-okul üzerinde işlem yapabiliyorum. Ancak dediğin gibi, iş rapor almaya gelince, bakanlık bizi Windows ve IE\'ye mahkum ediyor.

Çevrimdışı contempt

• Özgür Penguen
  • Gölgelerin Gücü Adına :))
« Yanıtla #2 : 16 Kasım 2009, 23:46:59 »
Sisteminizde Konqueror varsa İe uyumluluk modunu aktif edip bu sorununuzu halledebilirsiniz....
Herşeye Rağmen...

Çevrimdışı nasyek

• Tam Penguen
    • kimliksiz
« Yanıtla #3 : 17 Kasım 2009, 17:05:57 »
Alıntı yapılan: \"contempt\"
Sisteminizde Konqueror varsa İe uyumluluk modunu aktif edip bu sorununuzu halledebilirsiniz....
Dostum zaten girmede herhangi bir problem yaşamıyorum. Ama iş örneğin sınıf listesi alma gibi rapor almaya geldiğinde eklentinin kurulaması nedeniyle olmuyor.
 Acaba eklentinin kendisini Windowsta indirip onu wine ile kurabilir miyiz onu düşünüyorum. Sanmam ama bir bakalım...
MEB sağolsun.... Sen Pardus yüklü bilgisayar gönder sonra kendi sitene giremesin...Anca Türkiye\'de olur zaten...

www.kimliksiz.com

Çevrimdışı nasyek

• Tam Penguen
    • kimliksiz
Ynt: MEB Sitelerine Giriş-Rapor Alma Sorunu
« Yanıtla #4 : 29 Nisan 2010, 16:51:09 »
Eğitek görevlilerinin dediğine göre bu konu düzeltilecekmiş!!! Zaten öğretmenlere Pardus eğitim veriyorsun ama sistemin microsoft komik oluyor. Umarım düzelir de ben de bu satırları Okuldaki Mandriva'mdan yazabilirim.

www.kimliksiz.com

Çevrimdışı yusufsan21

• Özgür Penguen
  • Okumak anlamaktır
    • Blogum
« Yanıtla #5 : 29 Nisan 2010, 16:56:29 »
Eğitek görevlilerinin dediğine göre bu konu düzeltilecekmiş!!! Zaten öğretmenlere Pardus eğitim veriyorsun ama sistemin microsoft komik oluyor. Umarım düzelir de ben de bu satırları Okuldaki Mandriva'mdan yazabilirim.

Daha önce bir iki kere mesaj attım mebe falan ama mesajınızı aldık bile demediler. İnşallah düzelir.
İnsanlar ikiye ayrılır, Bilginler ve Öğrenenler, diğerlerinde hayır yoktur

Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

Çevrimdışı nasyek

• Tam Penguen
    • kimliksiz
« Yanıtla #6 : 29 Nisan 2010, 16:58:32 »
Çorlu'da Pardus semineri vardı. Gelen gelişitiricilerle konuştum. Onlar böyle bir çalışma var dediler. Umarım düzeltirler. Onuda geçtim nasıl bir microsoft bağlılığı ise Windows altında Firefox'la bile rapor alamıyorum.

www.kimliksiz.com

Çevrimdışı fortran

• Genel Moderatör
    • get GNU
« Yanıtla #7 : 29 Nisan 2010, 17:09:38 »
Demek yalnız Windows değil, aynı zamanda Explorer bağımlısıymış. :)

Çevrimdışı yugoer

• Yeni Penguen
  • *
  • www.mandrivaturkiye.com
« Yanıtla #8 : 30 Nisan 2010, 04:57:39 »
e okuldaki yönetici paneli dışında user agent'inizi değiştirerek sorunsuzca kullanabilirsiniz. operada; bu sayfada  internet explorer gibi görün ayarını yapın veya firefoxta user agent switcher(https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/59) eklentisini kurarak e-okul sayfalarında user agent'inizi internet explorer yapın. Rapor almak içinde rapor almadan önce user agent'inizi default seçeneğine getirin. ve öyle rapor alma tuşuna tıklayın. Çünkü rapor alırken active x denetimleri yerine java desteğide vermeye başlamış e-okul. Benim tavsiyem e-okul sitesinde opera kullanmanız. Çünkü e-okul sayfasında ie gibi görünüp diğer sayfalarda yine opera olarak görünüyor. Böylece tek bir ayarla hem rapor alabilip hemde diğer işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ama başta dediğim gibi yönetici paneli ve mebbis hala active x e bağımlı. wine ile kurulan ie'lerle bile bu active xl'ler açılamıyor.

Çevrimdışı nasyek

• Tam Penguen
    • kimliksiz
« Yanıtla #9 : 30 Nisan 2010, 08:00:45 »
Eğer e-okul sistemini açılırsa!!!! dediklerinizi yapacağım. Ancak açılmıyor. Opera'yı seviyorum ama Firefox varken kullanmıyorum.
teşekkürler...

www.kimliksiz.com